گلدان پلاستیکی سطل

گلدان های پلاستیکی گلخانه ای نوعی از گلدان های پلاستیکی می باشند که از مواد درجه دو یا اصطلاحا بازیافتی تولید می شوند و برای نگهداری و رشد انواع گیاهان و گلها در گلخانه و مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. این گلدان ها عموما مشکی رنگ بوده و توسط گلخانه داران و کشاورزان به صورت عمده خریداری می شوند. بهتر است قبل از خرید آشنایی کاملی مورد انواع این گلدانها داشته باشیم.

انواع گلدان پلاستیکی گلخانه ای

گلدان های گلخانه ای به 5 دسته کیسه گلدان، سینی نشا، گلدان نشایی، گلدان سطلی و گلدان جعبه ای تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این موارد برای نگهداری کامل گیاهان گلخانه ای از مرحله کاشت، داشت و برداشت مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به سایز هر گیاه، در اندازه های مختلف توسط تولید کننده ارائه می شوند.

کیسه گلدان پلاستیکی

کیسه گلدان پلاستیکی یا همان نهال پلاستیکی کاشت، در واقع نایلونی ضخیم و در اکثر مواقع مشکی رنگ، می باشد که دارای سوراخ هایی در انتهای کیسه است. این سوراخ ها برای عبور آب اضافی از خاک گیاه تعبیه می شوند. کیسه نهال ها دارای سایزبندی متفاوت بوده و از سایز عرض 9 در 10 شروع شده و تا سایز 40 در 60 نیز تولید می شوند. هر سایز بسته به نیاز کشاورز، به تولید کننده سفارش داده می شود و روند تولید آن توسط دستگاه آغاز می گردد.

پلاستیک گلدانی نهال

برخی سایزهای کیسه گلدان پلاستیکی برای نهال های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا سایز 13 در 30 یا 13 در 35 برای نهال پسته در بازار معروف می باشد. البته برخی از ارگان های آموزشی مانند دانشگاه ها و پژوهشکده ها، سایز 13 در 50 را نیز برای پسته سفارش داده اند. ولی به طور کلی سایز عرض 13 در 30 برای این نگهداری نهال پسته توسط اکثر کشاورزان مورد درخواست می باشد.

پلاستیک گلدانی نهال

سینی نشا پلاستیکی

سینی نشا در واقع سینی هایی با ابعاد متفاوت هستند که توسط تعداد حفره های خود در بازار شناخته می شوند. این سینی ها از 72 حفره ای تا 144 حفره ای دارای بیشترین تقاضا در بازار می باشند. در واقع هر حفره در این سینی ها، برای نگهداری یک بذر مورد استفاده قرار می گیرد. برخی سینی ها نیز بدون حفره هستند و به عنون سینی نشا برنج در بازار شناخته می شوند.

گلدان پلاستیکی کشاورزی

سینی نشا پلاستیکی دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. ابعاد هر حفره نیز برای یک بذر خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این سینی ها نیز دارای لیست و کاتالوگ مشخصی می باشند که قبل از خرید مشتری به طور کامل این اطلاعات در اختیار وی قرار می گیرد تا بتواند بهترین گزینه را مطابق با نیاز خود انتخاب کند.

گلدان پلاستیکی نشایی

گلدان های نشایی به صورت گلدان های گرد سایز کوچک و مشکی رنگ می باشند. این گلدان ها از قطر 6 سانتی متر شروع شده و تا قطر 17 سانتی متر توسط تولید کننده تولید می شوند. بسته های 1000 تایی معمولا برای فروش سایز 6 و 8 نشایی، و بسته های 500 تایی برای فروش سایز 10 و 12 و 14 نشایی توسط تولید کننده در نظر گرفته می شود.

گلدان پلاستیکی گلخانه

گلدان پلاستیکی سطلی

گلدان سطلی نیز همانند گلدان نشایی به صورت گرد و مشکی رنگ می باشد، با این تفاوت که دارای لبه بوده و سایزهای آن نیز از قطر 15 سانتی متر شروع شده و تا قطر 40 سانتی متر ادامه دارد.

این گلدان ها با نام گلدان سطل 3، 4، 7، 10، 12، 14و 16 در بازار شناخته می شوند. منظور از این سایزها، در واقع ظرفیت گلدان به لیتر می باشد. مثلا گلدان سایز 10 سطلی، دارای دهانه 26 و ارتفاع 26 سانتی متر می باشد.

گلدان پلاستیکی گلخانه

گلدان پلاستیکی سطل 14 به عنوان گلدان پلاستیکی نیم زباله و گلدان پلاستیکی سطل 16 به عنوان گلدان پلاستیکی سطل زباله در بازار شناخته می شوند.

گلدان پلاستیکی جعبه ای

گلدان پلاستیکی جعبه، همان طور که از نام ان پیداست، دارای شکل مربعی بوده و از طول و عرض 20*20 تا طول و عرض 90*90 تولید شده و در بازار به صورت عمده به فروش می رسد.

این گلدان ها دارای لبه هایی برجسته و بدنه ای راه راه می باشند و تحمل وزن خاک خیس و نهال متناسب با ابعاد خود را دارند. سایزهای بزرگ این جعبه ها، مثلا گلدان جعبه 70*70 و گلدان 90*90 برای نگهداری انواع درخت و درختچه در مزارع و گلخانه ها و یا هر محیط دیگری مورد استفاده قرار می گیرند.

گلدان پلاستیکی گلخانه

بدنه گلدان پلاستیکی جعبه نسبت به گلدان پلاستیکی سطلی کمی ضخیم تر می باشد تا تحمل وزن بالا در جابجایی را داشته باشد.

گلدان پلاستیکی مشکی رنگ

به طور کلی گلدان های پلاستیکی مشکی رنگ (مشکی مات) از مواد درجه دو بازیافتی ساخته می شوند و به همین دلیل دارای قیمت کمتری نسبت به نوع رنگی هستند. کیفیت آنها کمی پایین می باشد، اما برای کاربری مورد نظر خود در گلخانه و کشاورزی، بسیار مطلوب است.

این گلدان ها به عنوان گلدان پلاستیکی بازیافتی نیز در بازار شناخته می شوند و از این رو ممکن است در برخی مواقع با نام گلدان درجه دو نیز توسط مشتری درخواست شوند.

گلدان پلاستیکی مشکی

در برخی مواقع گلدان پلاستیکی رنگ آجری (اخرایی کم رنگ) و یا قهوه ای نیز از مواد درجه دو ساخته می شوند و اگر بدنه آنها را کمی فشار دهیم، کاملا متوجه خشکی آنها می شویم. البته در هر دو حالت مشکی رنگ و یا آجری رنگ، گلدان از کیفیت کافی برای نگهداری انواع نهال و گیاه در محیط برخوردار می باشد.

آشنایی با گلدان پلاستیکی قبل از خرید عمده

مشتری گلدان پلاستیکی گلخانه ای به طور کلی گلخانه داران و کشاورزان می باشند. از این رو خرید به صورت عمده انجام می شود و قیمت به عنوان یکی از عوامل مهم در جلب نظر مشتری می باشد.

برای مشتریانی که دفعه اول خرید می باشند، معمولا به صورت حضوری تمایل دارند تا نمونه گلدان را از نزدیک ببیند. در این صورت یا حضوری به کارخانه می آیند، و یا نمونه برایشان ارسال می شود.

اما برای کسانی که به صورت اینترنتی و تلفنی خرید انجام می دهند، ابتدا باید با انواع گلدان پلاستیکی و کیفیت آنها از طریق عکس های گلدان در محل، و فیلم تست کیفیت گلدان و همچنین لیست قیمت روز کارخانه و درصد تخفیف، آشنایی کامل پیدا کنند تا بتوانند خرید خود را در کمترین زمان ممکن و کاملا مطابق با نیاز و بودجه مالی خود انجام دهند.

می توانید قبل از خرید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات کافی در مورد محصول مورد نظر خود را بدست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *